Tekil Mesaj gösterimi
  #1  
Alt 24.12.2017, 13:10
Bayboks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Bayboks Bayboks isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Bizden
 
Üyelik tarihi: 14.12.2017
Mesajlar: 49
Bahsedilme: 1 Mesaj
Standart Bitcoin İle Maaş Dönemi Başladı

Click the image to open in full size.


Türkiye İnovasyon ve Girişimcilik Haftası kapsamında İstanbul’a gelen Bitcoin Foundation’un Direktörü Jon Matonis, Habertürk Gazetesi’nin sorularını yanıtladı. Maaşını hangi para cinsinden aldığı sorusu üzerine, Bitcoin Foundation’da çalıştığı dönemde de maaşını Bitcoin ile aldığını açıkladı. Bitcoin fiyatlarının hızla yükselmesinin ardından, uzmanlardan farklı görüşler de haber sayfalarını süslüyor. Kasım ayı ortasında 6 bin doları zorlayan Bitcoin fiyatı, şu sıralar 16 bin dolar sınıra dayanarak 15 bin 981 dolardan işlem görüyor. Aralık ayında düzenlenen Türkiye İnovasyon ve Girişimcilik Haftası kapsamında İstanbul’da iki konferans veren Bitcoin Foundation’un Direktörü Jon Matonis, Habertürk’ün maaşını hangi para cinsi üzerinden aldığını sorması üzerine, ‘Bu işi eğlencesine yapıyorum, ama Bitcoin Foundation’da tam zamanlı çalıştığım dönemde de maaşımı Bitcoin ile alıyordum.’ sözleriyle cevapladı. Konferansta yaptığı sunumda Matonis, sanal paranın yükselişini ‘Birkaç yıl önce 10 bin Bitcoin’e iki pizza alınabilirken bugün bir Bitcoin ile araba alınıyor’ sözleriyle vurguladı. Matonis, Bitcoin’in para olarak tanımlaması için İsviçre’de ISO 4217 belgesine başvurduklarını ancak bir merkez bankasına bağlı olmadığı için reddedildiğini ifade ederken, ‘Bloomberg, XE gibi portalların yanı sıra dünya genelinde kabul görmesi yeterli’ dedi. Dolar ve Euro gibi para birimlerinin önemini yitireceğine işaret eden Matonis, Bankacılık sisteminin geri plana atılmasıyla savaşlar için bir sebebin de eksileceğini ifade etti. Bitcoin’in kısaltması konusunda ise birçok kişinin BTC’yi kullandığını, halbuki bu kısaltmanın Butan’a ait olup doğru kısaltmanın gayriresmi olsa da XBT olduğunu aktardı.[/IMG]

Türkiye İnovasyon ve Girişimcilik Haftası kapsamında İstanbul’a gelen Bitcoin Foundation’un Direktörü Jon Matonis, Habertürk Gazetesi’nin sorularını yanıtladı. Maaşını hangi para cinsinden aldığı sorusu üzerine, Bitcoin Foundation’da çalıştığı dönemde de maaşını Bitcoin ile aldığını açıkladı.

Bitcoin fiyatlarının hızla yükselmesinin ardından, uzmanlardan farklı görüşler de haber sayfalarını süslüyor. Kasım ayı ortasında 6 bin doları zorlayan Bitcoin fiyatı, şu sıralar 16 bin dolar sınıra dayanarak 15 bin 981 dolardan işlem görüyor.

Aralık ayında düzenlenen Türkiye İnovasyon ve Girişimcilik Haftası kapsamında İstanbul’da iki konferans veren Bitcoin Foundation’un Direktörü Jon Matonis, Habertürk’ün maaşını hangi para cinsi üzerinden aldığını sorması üzerine, ‘Bu işi eğlencesine yapıyorum, ama Bitcoin Foundation’da tam zamanlı çalıştığım dönemde de maaşımı Bitcoin ile alıyordum.’ sözleriyle cevapladı.

Konferansta yaptığı sunumda Matonis, sanal paranın yükselişini ‘Birkaç yıl önce 10 bin Bitcoin’e iki pizza alınabilirken bugün bir Bitcoin ile araba alınıyor’ sözleriyle vurguladı.

Matonis, Bitcoin’in para olarak tanımlaması için İsviçre’de ISO 4217 belgesine başvurduklarını ancak bir merkez bankasına bağlı olmadığı için reddedildiğini ifade ederken, ‘Bloomberg, XE gibi portalların yanı sıra dünya genelinde kabul görmesi yeterli’ dedi.

Dolar ve Euro gibi para birimlerinin önemini yitireceğine işaret eden Matonis, Bankacılık sisteminin geri plana atılmasıyla savaşlar için bir sebebin de eksileceğini ifade etti. Bitcoin’in kısaltması konusunda ise birçok kişinin BTC’yi kullandığını, halbuki bu kısaltmanın Butan’a ait olup doğru kısaltmanın gayriresmi olsa da XBT olduğunu aktardı.


[HABER KAYNAK](http://www.bahismedya8.com/bitcoin-i...onemi-basladi/)
Alıntı ile Cevapla